Ἱερά πανήγυρις Ἁγίου Νικολάου τοῦ Θαυματουργοῦ 2018
Μέσα σέ κλίμα κατάνυξης ἑορτάστηκε σήμερα στήν ἐνορία μας ἡ μνήμη τοῦ Ἁγίου Νικολάου τοῦ Θαυματουργοῦ, στό ὁμώνυμο πανηγυρίζον ἐξωκκλήσι, στή θέση «Παλαιός Ἅγιος Νικόλαος».
Τό βράδυ τῆς Τετάρτης 5 Δεκεμβρίου τελέσθηκε ὁ ἑσπερινός μετά ἀρτοκλασίας.
Τό πρωί τῆς Πέμπτης 6 Δεκεμβρίου τελέσθηκε ὁ ὄρθρος καί ἡ Θεία λειτουργία. Στό τέλος εὐλογήθηκαν οἱ ἀρτοκλασίες καί τά ὑψώματα πού εὐλαβῶς προσέφεραν οἱ ἐνορίτες μας στόν Ἅγιο Νικόλαο.
Νά μᾶς δίνει δύναμη ὁ Ἅγιος Νικόλαος καί νά πρεσβεύει ὑπέρ ἠμῶν...
![](https://81e3ebdfb8.cbaul-cdnwnd.com/e2ba3d2f5b177824d98d9eec08b5f89e/200000317-9e7c19f7ac/20181206_093343.jpg)